Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 7-16 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
17.03.2022
Elektrokoloběžka BLUETOUCH BT1600
Chci koupit!!! BLUETOUCH BT1600 Elektrická koloběžka o výkonu 1 600 W a dojezdu až 70 km rychlost až 65 km/hod Sportovní robusní vzhled, který bu... číst celé
09.11.2020
Germicidní zářiče UVETTA®
Germicidní zářiče UVETTA   Jsou zařízení sloužící na dezinfekci použitím ultrafialového záření speciální části UV záření, a to z... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Partneři

 

 

 

  1. Úvod
  2. Fotovoltaika
  3. Ochrana baterií BP-60i

Ochrana baterií BP-60i

Ochrana baterie BP (Battery Protect) od Victron Energy odpojí baterii od zátěže předtím, než je baterie zcela vybitá (nebezpečí poškození) nebo dokud ... celý popis
2 105 Kč
1 739,67 Kč
bez DPH
ks
Číslo produktu:4271
Kompletní specifikace
Ochrana baterie BP (Battery Protect) od Victron Energy odpojí baterii od zátěže předtím, než je baterie zcela vybitá (nebezpečí poškození) nebo dokud má ještě dostatek kapacity například pro nastartování generátoru.
 
V případě, že na baterii klesne napětí pod nastavenou hodnotu, výstup alarmu je aktivován po uplynutí následujících 15 sekund. Význam časové prodlevy je v tom, že nebude aktivován alarm, pokud se právě startuje motor elektrocentrály nebo dieselagregátu způsobující pokles napětí baterie. Výstup alarmu je otevřený kolektorový výstup s napojením na zápornou sběrnici, max. proud 500 mA. Výstup alarmu se typicky připojuje na zvukový alarm nebo ke světelné signalizaci.  Po jedné minutě od spuštění alarmu se odpojí zátěž. Pokud během této minuty napětí baterie vzroste na úroveň „připojovací prahové hodnoty“ (např. po startování motoru elektrocentrály nebo DG), zátěž nebude odpojena.
 
Zařízení automaticky detekuje pracovní napětí systému 12 nebo 24 V.
 
Zařízení má dva šroubové výstupy pro připojení plusového konektoru od baterie a plusového konektoru od napojeného spotřebiče. Čtyři přídavné výstupy pro 6,3 mm fastony slouží k zapínání/vypínání přístroje, napojení alarmu (relé), měření proudu (ampérmetr) a připojení záporného pólu. Výstupy jsou na zařízení označené jako Prog/Current, Alarm, Minus a ON/OFF.
 
Pro propojení záporného pólu (od baterie k pomocnému výstupu Minus) použijeme drát o síle 1,5 mm2, aniž by na něm bylo umístěno jakékoli další zařízení.
 
Zařízení má deset předdefinovaných režimů napětí pro odpojení a připojení spotřebičů (viz tabulka níže nebo instalační manuál). Nastavení se provádí jednoduchým způsobem dočasným propojením plusového vstupu od baterie s přídavným výstupem pro měření proudu (Prog/Current). Podle počtu blikání přítomné LED diody určíme a nastavíme žádaný režim.
 
Je zde možnost celé zařízení přes pomocný výstup vzdáleně pomocí relé zapínat a vypínat. Propojením a sepnutím relé (uzavřením obvodu) pomocného výstupu označeného jako ON/OFF s mínusovým pomocným výstupem (Minus) dojde k vypnutí zařízení. Po rozpojení relé se zařízení opět zapne.
 
Na pomocný výstup označený jako Alarm může být napojen zvukový nebo světelný alarm. Jakmile je dosaženo nízkého napětí, po přibližně 15 sekundách dojde k aktivaci alarmu. Pokud nízké napětí přetrvává, po dalších asi 60 sekundách zařízení odpojí spotřebiče a deaktivuje alarm. Obdobně při přepětí dojde k odpojení spotřebičů a alarm bude přerušovaný. Tak lze odlišit nízké napětí a přepětí. Místo alarmu může být výstup využit jako spínací relé.
 
V případě vzniku přepětí s následkem možného poškození citlivých přístrojů (počítače, CD přehrávače apod.), jsou přístroje odpojeny pokud DC napětí přesáhne 16 V (12 V systémy), popřípadě 32 V (24 V systémy).
 
Zařízení nepracuje s reléovými prvky nýbrž s tranzistorovými spínači MOSFET, nevzniká tak nebezpečí jiskření.
 
Voděodolné zařízení s vysokým stupněm krytí. Modrá LED dioda signalizující chod zařízení.
 
Montuje se co nejblíže k baterii, maximálně do vzdálenosti 50 cm. Důvodem je zabránění zkreslení napětí dlouhými vodiči. Ideální je montáž na kovový podklad pro snadnější odvod tepla.
 
Při přetížení se zařízení po 5 sekundách automaticky vypne a po dalších 60 sekundách se automaticky opět zapne.
 
Technická charakteristika:
 
Maximální trvalý proud zátěže: 60 A
Špičkový proud: 120 A
Napěťový rozsah: 8 – 35 V
Autodetekce pro 12 V systémy 8 – 20 V, pro 24 V systémy 20 – 35 V
Proudová spotřeba při zapnutí: 4 mA
Proudová spotřeba při vypnutí nebo při vypnutí vlivem podpětí nebo přepětí: 2 mA
Zpoždění výstupu alarmu: 15 s
Zpoždění v odpojení zátěže: 60 s
Zpoždění vypnutí při přepětí: 5 s (nejdříve ale 1 minutu po zapnutí)
Továrně nastavené prahové napětí: odpojení při 10,5 V (12 V systémy) nebo 21 V (24 V systémy), zpětné připojení 12 V (12 V systémy) nebo 24 V (24 V systémy)
10 předdefinovaných prahových hodnot pro připojení a odpojení spotřebičů – viz tabulka níže nebo v manuálu
Hodnota přepětí pro odpojení spotřebičů: 16 V (12 V systémy) nebo 32 V (24 V systémy)
Pokles napětí způsobené zařízením: 0,125 V při 50 A
Hmotnost: 0,5 kg
Rozměry (výška x šířka x hloubka): 80 x 60 x 40 mm
Stupeň krytí: IP 66
Minimální dimenze připojované kabeláže: 15 mm2

Daniel Duša

Jednatel společnosti

dekel@dekel.cz

 +420 777 313 122

 

Tomáš Jarač

Technický ředitel

Obchodní zástupce

jarac@dekel.cz

+420 604 781 918

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz