Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 7-17 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Fotovoltaika
  3. Nabíječka baterií Skylla-i 24V/80A (1+1)

Nabíječka baterií Skylla-i 24V/80A (1+1)

Skylla-i (1+1): dva výstupy pro nabíjení dvou baterií Nabíječka Skylla-i (1+1) má 2 vzájemně oddělené DC výstupy. Jeden výstup je plnohodnotný s ma... celý popis
Dostupnost
Externí sklad
33 941 Kč
28 050,41 Kč
bez DPH
ks
Číslo produktu:4286
Kompletní specifikace
Skylla-i (1+1): dva výstupy pro nabíjení dvou baterií

Nabíječka Skylla-i (1+1) má 2 vzájemně oddělené DC výstupy. Jeden výstup je plnohodnotný s maximálním nabíjecím proudem 80 A, druhý výstup je proudově omezen na hodnotu cca 4 A a má o něco nižší výstupní napětí. Tento je určen pro nabíjení například startovací baterie.

 

Odolná

Hliníkové, epoxidovým práškem potažené vnější kryty s ochranou proti kapkám a nerezové upevňovací prvky odolají vlivům nepříznivého prostředí: horku, vlhkosti a slanému vzduchu. Obvodové desky jsou chráněny pryskyřičnou vrstvou, která zajišťuje maximální odolnost vůči korozi. Teplotní čidla zajišťují, že činné složky se budou vždy pohybovat v rámci určených limitů s tím, že v případě extrémních podmínek prostředí dojde k automatickému sníženi výstupního proudu.

 

Vizualizace stavu nabíjení

Na předním panelu je pomocí série LED diod indikována aktuální hodnota nabíjecího napětí a proudu. Současně je indikována aktuální fáze nabíjení, případně porucha.

 

Flexibilní

Vedle rozhraní se sběrnici CAN (NMEA2000) se nachází otočný spínač, spínače DIP a potenciometry, které společně garantuji přizpůsobení algoritmu nabíjení příslušného akumulátoru a jeho požadavkům na používání.

 

Nabíjení

Jedna z nejdokonalejších nabíječek vůbec se sofistikovaným a inteligentně řízeným nabíjením. Nabíječka Skylla-i obsahuje mikroprocesor, který přesně řídí všechny nabíjecí fáze (rychlé nabíjení, absorpce, udržování, skladování, ekvalizace).

 

Správný nabíjecí proud pro olověné akumulátory: variabilní doba absorpce. V případě mírného vybití je doba absorpce krátká, aby se zabránilo přebití akumulátoru. Po důkladném vybití se doba absorpce automaticky prodlouží, aby se zajistilo kompletní dobití.

 

Prevence poškození z důvodu přílišného plynování: režim BatterySafe. Pokud došlo za účelem rychlého nabiti akumulátoru k nastavení vysokého nabíjecího proudu v kombinaci s vysokým absorpčním napětím, zabrání nabíječka Skylla-i poškození způsobené přílišným plynováním tak, že automaticky omezí rychlost zvyšováni napěti po dosažení napěti plynování.

 

Méně údržby a pomalejší stárnutí, když akumulátor nepoužíváte: režim uskladnění. Režim uskladněni se spustí, kdykoli nedojde k vybíjeni akumulátoru po dobu 24 hodin. V režimu uskladněni je vyrovnávací napěti omezeno na 2,2 V/článek (26,4 V na 24V baterii), aby bylo minimalizováno plynování a koroze kladných elektrod. Jednou za týden dojde ke zvýšení napěti zpět na absorpční úroveň, aby došlo k „osvěžení“ akumulátoru. Tato funkce bráni stratifikaci elektrolytu a sulfataci, což jsou nejvýznamnější příčiny brzkého selhání baterie.

 

Prodloužení životnosti akumulátoru: tepelná kompenzace

Každá nabíječka Skylla-i je vybavena snímačem teploty baterie. Po zapojení se bude nabíjecí napěti automaticky snižovat se vzrůstající teplotou baterie. Tato funkce se obzvláště doporučuje pro kompaktní olověné akumulátory, nebo pokud jsou očekávána významná kolísáni teploty akumulátoru.

 

Snímání napětí akumulátoru

Za účelem kompenzace ztráty napěti z důvodu odporu kabelů je nabíječka Skylla-i vybavena systémem pro snímání napěti zajišťujícím, že baterie bude vždy dostávat správné nabíjecí napěti.

 

Vhodná pro střídavé AC a stejnosměrné DC napájení (AC-DC a DC-DC činnost)

Nabíječka nabízí široký rozsah vstupního napětí 185 - 264 V střídavého proudu a stejně tak 180 – 350 V stejnosměrného proudu. Nabíječka Skylla-i tak dokáže nabíjet akumulátory střídavým i stejnosměrným proudem.

 

Použití nabíječky jako napájecí zdroj stejnosměrného proudu

Nejsou-li k dispozici akumulátory nebo velké oddělovací kondenzátory, je možné, díky dokonale stabilizovanému výstupnímu napěti, použit nabíječku Skylla-i jako napájecí zdroj.

 

 

 

Perfektní nabíječka pro jakýkoli typ baterií

Možnost volby z několika předdefinovaných typů baterií a jejich nabíjecích charakteristik i přesné nastavení proudu a napětí pomocí potenciometrů. Jen tak bude zaručena správné nabíjení a dlouhá životnost baterií.

 

Nabíječka může být trvale připojena k baterii bez rizika přebíjení. Není nutná její demontáž i při déletrvajícím nepoužívání baterie. Je naopak žádoucí mít nabíječku trvale napojenou na baterii a udržovat baterii v nabitém stavu. To má příznivý vliv na její životnost.

 

Připraveno pro akumulátory Li-Ion (LiFePo4)

Speciálně je nabíječka vhodná pro nabíjení LiFePo baterií. Jednoduché ovládáni zapnout/vypnout lze implementovat zapojením relé nebo otevřeného kolektoru z Li-Ion BMS do portu dálkového ovládání nabíječky. Kompletní kontrolu napěti a proudu lze alternativně zajistit připojením ke galvanicky izolovanému portu sběrnice CAN.

 

Další informace o akumulátorech a nabíjení akumulátorů

Další informace o akumulátorech a nabíjeni akumulátorů naleznete v naši knize „Energy Unlimited“ (zdarma

nabízena společnosti Victron Energy; můžete si ji stáhnout z webu www.victronenergy.com).

 

Sběrnice CAN bus

Umožňuje napojení vzdáleného ovládání nabíječky Skilla nebo vzájemnou komunikaci více zařízení pomocí komunikačního protokolu NMEA2000.

 

Pomocné alarmové relé

Nabíječka je vybavena relé, které je aktivní, pokud klesne napětí baterie pod 23,8 V. Toho může být využito k nastartování generátoru, zvukového alarmu atd.

 

Nabíječka byla vyprojektována v Nizozemí.  Je určena do vnitřního prostředí, svislou montáž na stěnu, případně i vodorovnou montáž.

 

Doporučené příslušenství:

 

Digitální multifunkční panel Skylla GX – vzdálené sledování a regulace velikosti vstupního proudu

 

Sledovač stavu baterií BMV 600S – sofistikované multifunkční zařízení pro sledování aktuálního stavu baterie, statistiky, možnost spouštění zvukového alarmu v závislosti na napětí baterie, možnost spínání relé v závislosti na napětí baterie a mnoho dalšího.

 

 

 

Technické parametry:

Nominální vstupní napětí (AC): 230 V

Vstupní rozsah napětí střídavého proudu (AC): 185 – 265 V

Vstupní rozsah napětí stejnosměrného proudu (DC): 180 – 350 V

Maximální vstupní proud AC při 180 V: 16 A

Vstupní frekvence: 45 – 65 Hz nebo stejnosměrné napětí

Tovární nastavení absorpčního napětí (absorption): 28,8 V

Tovární nastavení udržovacího napětí (float): 27,6 V

Tovární nastavení napětí v režimu skladování: 26,4 V

Rozsah výstupního napětí: 20 – 36 V

Maximální nabíjecí proud hlavní baterie: 80 A

Nabíjecí proud pomocné (startovací) baterie: 4 A

Nabíjecí charakteristika: sedmifázová adaptivní

Nabíjecí křivka, Li-ion: čtyřfázová, s ovládáním zapínáni/vypínání nebo s ovládáním sběrnice CAN

Doporučený rozsah kapacity baterie: 400 – 800 A

Teplotní senzor pro kompenzaci nabíjecího napětí: ano

Může být použita jako stejnosměrný zdroj: ano

Port vzdáleného zapínaní/vypínání: ano (lze připojit k Li-Ion BMS)

Komunikační port sběrnice CAN: dva konektory RJ45, protokol NMEA2000, galvanicky izolovaný

Relé vzdáleného alarmu:  DPST, Charakteristika AC: 240 VAC/4 A, Charakteristika DC: 4 A až 35 VDC, 1 A až 60 VDC

Nucené chlazení: ano

Ochrany: proti zkratu na výstupu, přehřátí

Rozsah provozních teplot: – 20 až + 60 °C (plný výstupní proud až do + 40°C

Maximální (nekondenzující) vlhkost: 95%

Materiál krytu: hliník

Barva krytu: modrá RAL 5012

Napojení baterií: šrouby M8

Připojení na 230 V AC: šroubová svorka 10 mm2

Stupeň krytí: IP 21

Hmotnost: 7 kg

Rozměry (výška x šířka x hloubka v mm): 405 x 250 x 150
Zboží zařazeno v kategoriích

Daniel Duša

Jednatel společnosti

 +420 777 313 122

 

Tomáš Jarač

Obchodní zástupce

+420 604 781 918

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz