Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 7-16 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
17.03.2022
Elektrokoloběžka BLUETOUCH BT1600
Chci koupit!!! BLUETOUCH BT1600 Elektrická koloběžka o výkonu 1 600 W a dojezdu až 70 km rychlost až 65 km/hod Sportovní robusní vzhled, který bu... číst celé
09.11.2020
Germicidní zářiče UVETTA®
Germicidní zářiče UVETTA   Jsou zařízení sloužící na dezinfekci použitím ultrafialového záření speciální části UV záření, a to z... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Partneři

 

 

 

  1. Úvod
  2. Fotovoltaika
  3. MPPT SmartSolar solární regulátor Victron Energy 250/85-Tr

MPPT SmartSolar solární regulátor Victron Energy 250/85-Tr

SmartSolar MPPT regulátor na rozdíl od běžného regulátoru Victron Energy řady BlueSolar nabízí následující čtyři nové funkce:   1. Bluetooth ... celý popis
24 041 Kč
19 868,60 Kč
bez DPH
ks
Číslo produktu:4423
Kompletní specifikace
SmartSolar MPPT regulátor na rozdíl od běžného regulátoru Victron Energy řady BlueSolar nabízí následující čtyři nové funkce:
 


1. Bluetooth

Zobrazení a konfiguraci MPPT regulátoru SmartSolar můžete provádět prostřednictvím smartphonu nebo tabletu. Můžete monitorovat aktuální stavy a historická data a provádět nastavení parametrů pomocí mobilní aplikace VictronConnect. Stáhnout aplikaci pro iOS a Android můžete zde. Aplikaci VictronConnect si můžete také zdarma stáhnout na Google Play, nebo v App Store. Pro mobilní zařízení s operačním systémem Windows tato aplikace zatím není k dispozici.


2. SmartSolar zásuvný displej (není součástí dodávky)


Je zde možné dokoupit si jako příslušenství přídavný SmartSolar zásuvný displej. Displej se zasune do konektoru na čelní straně regulátoru a umožní Vám vizualizovat veškeré provozní stavy a provádět nastavení parametrů.
 

3. Vstup pro dálkové zapnutí/vypnutí 

externí zařízení dokáže jednoduše vypnout/zapnout regulátor
 

4. Vestavěné programovatelné relé

Může být programováno také pomocí mobilního telefonu například jako alarmové relé.

 

Správnou volbu vašeho MPPT regulátoru dle parametrů FV pole si ověřte v našem konfigurátoru zde.

 

Nové profesionální regulátory Victron Energy oproti konkurenčním výrobcům nabízí ultra rychlé MPPT sledování. Zejména při zatažené obloze s kontinuální změnou intenzity osvitu jsou díky tomuto regulátoru solární zisky o 30% vyšší oproti klasickým PWM regulátorům nebo o 10% vyšší oproti pomalým MPPT regulátorům. Obzvláště při částečném zastínění mohou být dány dva i více bodů maximálního výkonu. Běžné MPPT regulátory mají snahu udržovat výkon na lokálním bodu výkonu, což ale nemusí odpovídat optimálnímu (maximálnímu) bodu výkonu.

Vynikající účinnost až 98%, bez zbytečných energetických ztrát s tichým pasivním chlazením bez větráku.

 

Regulátor je vhodný pro dobíjení jak olověných, tak i LiFePo4 baterií.

 

Instalace regulátoru je poměrně jednoduchá – na regulátoru pomocí otočného přepínače nastavíme typ baterie, viz manuál. Dále regulátor napojíte na baterie a ten si načte napětí baterie a automaticky se nastaví. Dále připojíte k regulátoru solární panely – u těchto výkonných modelů obvykle používáme 60-ti článkové panely o výkonu 250-270Wp. V tom případě zapojujeme maximálně pět panelů do série tak aby se nepřesáhlo maximální povolené napětí VOC panelů 250V.

 

Kompletní a podrobné nastavení jednotlivých nabíjecích režimů regulátoru můžete provést přes mobilní telefon, zásuvný displej, nebo také naprogramovat přes PC s použitím kabelu VE.direct na USB.
 

Maximální povolený výkon panelu u 12 V systémů je 1200Wp, u 24 V systémů 2400Wp a u 48V systému 4900Wp. V případě překročení těchto hodnot regulátor automaticky zredukuje přicházející výkon od panelů na přijatelné hodnoty, takže nadvýkon regulátor nepoškodí. Regulátor může poškodit pouze nedodržení maximálního VOC napětí panelů 250V.

 

Maximální vstupní zkratový proud FV panelů nesmí překročit hodnotu 70A, jinak může dojít k trvalému poškození.
 

 Adaptivní třístupňové nabíjení: 1. rychlé nabíjení (Bulk), 2. absorpční (Absorption) a 3. udržovací (Float). Výběr z osmi předprogramovaných hodnot absorpčního a udržovacího napětí pomocí otočného přepínače.

Délka absorpce je určována hodnotou napětí před začátkem nového nabíjecího cyklu (ráno). To má pozitivní dopad na plnohodnotné dobití baterie a její životnost.

 

Aktivace regulátoru při vyšším napětí z panelů než je napětí na baterii. Napětí z panelů musí přesáhnout napětí baterie o 5 V, aby začal regulátor pracovat a nabíjet baterii. Regulátor nabíjí až do chvíle, kdy je napětí z panelů o 1 V vyšší než napětí baterie.

 

Rozšířená elektronická ochrana

Ochrana proti přehřátí, ochrana proti zkratu a přepólovaná FV panelů.

 

Na všechny MPPT regulátory poskytuje Victron Energy prodlouženu záruku 5 let.

 

Podrobné technické informace naleznete v přiloženém technickém listu.
Zboží zařazeno v kategoriích

Daniel Duša

Jednatel společnosti

dekel@dekel.cz

 +420 777 313 122

 

Tomáš Jarač

Technický ředitel

Obchodní zástupce

jarac@dekel.cz

+420 604 781 918

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz